Home legalni bukmacherzy – sprawdź ????️, który bukmacher w polsce jest legalny październik 2023

legalni bukmacherzy – sprawdź ????️, który bukmacher w polsce jest legalny październik 2023

Legalni bukmacherzy w Polsce to: Superbet, Fortuna, STS, forBET, Betcris, TOTALbet, LVBET, BetX, Goplusbet, Betters, Fuksiarz, PZBUK, Totolotek, Etoto, Betfan, Betclic, Traf, Betway

Zakłady bukmacherskie polegają na obstawianiu rezultatów różnych wydarzeń sportowych i nie tylko. Stanowią one więc szansę na przekucie swojej wiedzy i pasji sportowej na konkretne wygrane. Dla wielu ludzi takie obstawianie poparte rzetelną analizą, może przynieść spory dochód dodatkowy. Najczęściej zakłady bukmacherskie są traktowane jako ciekawa zabawa oraz ponadto zapewniają one wielu kibicom dodatkowe emocje związane ze śledzeniem konkretnych, obstawionych wydarzeń sportowych.

Obecnie na polskim rynku działalność prowadzi wiele licencjonowanych firm umożliwiających obstawianie zakładów w punktach stacjonarnych. Najwięcej bukmacherów zapewnia jednak możliwość typowania drogą internetową. Warto zapoznać się z poniższą listą firm bukmacherskich działających legalnie w Polsce w 2023 roku.

sts glowna

STS – legalny bukmacher w polsce

Pod nazwą STS kryje się jedna z najstarszych i największych firm bukmacherskich w Polsce. Wielu użytkowników uważa, że jest to również jeden z najlepszych bukmacherów. W szerokiej ofercie znajduje się obstawianie różnych zakładów sportowych oraz gier karcianych. Dużą zaletą jest dostępność oferty nie tylko on-line, ale również w sieci punktów stacjonarnych.

Bogata oferta dostępna na oficjalnej stronie oraz w aplikacji STS to nie jedyna zaleta tego bukmachera. Firma ta przygotowała atrakcyjny bonus dla nowych graczy dostępny po rejestracji z kodem otrzymasz Pakiet powitalny o wartości 1600 zł obejmuje podwojenie pierwszego depozytu do 300 zł, zakład bez ryzyka do 100 zł, bonus za wykonywanie zadań w kwocie 60 zł oraz bonusy od kolejnych wpłat (500 i 700 zł). Dodatkowo firma ta posiada program lojalnościowy oraz różne ciekawe promocje cykliczne i bonusy dla stałych klientów.

superbet glownaa

Superbet – polski bukmacher

Firma Superbet to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się legalnych bukmacherów prowadzących licencjonowaną działalność na obszarze naszego kraju. Bukmacher ten działa na polskim rynku od 2017 roku i posiada licencję Ministerstwa Finansów pozwalającą na świadczenie usług drogą internetową, jak również w punktach stacjonarnych.

Wielu użytkowników ceni sobie wygodną w obsłudze stronę internetową, jak również aplikację mobilną tego bukmachera. Ważną cechą wyróżniającą Superbet na tle konkurencji jest oferowanie dość wysokich kursów, które często przewyższają stawki proponowane na te same zdarzenia przez konkurentów.

Oczywiście podobnie jak inny bukmacherzy, również firma Superbet przygotowała interesującą ofertę powitalną dla nowych graczy. W przypadku tego operatora zakładów, mamy do czynienia z promocją określaną jako „Tydzień bez ryzyka”. W ramach tego bonusu nie trzeba się martwić o przegrane przez pierwszy tydzień gry, ponieważ w przypadku wyjścia „na minus”, kwota straty jest zwracana w formie bonusu do 3500 zł. Ponadto można liczyć na bonusy od depozytu, darmowe zakłady i inne oferty zarówno dla nowych, jak i obecnych graczy.

betfan 3

Betfan – bukmacher online

Jest to również firma zaliczna do grona najbardziej znanych i najlepiej ocenianych operatorów bukmacherskich działających legalnie w naszym kraju. Firma ta posiada bardzo atrakcyjne kursy na wiele różnych zdarzeń w zakładach sportowych, grach karcianych czy też w zawodach e-sportowych. Każdy może więc znaleźć dziedziny, w typowaniu których czuje się najlepiej.

Kolejną ważną kwestią związaną z firmą Betfan jest jej bonus powitalny dla nowych graczy. Klienci dokonujący pierwszej wpłaty mogą liczyć na otrzymanie aż 200% od kwoty depozytu do 300 zł. Jest to więc atrakcyjna promocja doceniana przez szerokie grono początkujących, jak i zaawansowanych grających.

Jeśli mowa o firmie Betfan to trzeba pamiętać o tym, że jej oferta obejmuje dostęp do wielu typów zakładów za pośrednictwem przejrzystej i dobrze działającej strony internetowej, jak również aplikacji mobilnej. Liczne promocje oraz dostęp do szerokiej oferty zakładów i transmisji na żywo to atuty sprawiające, że u tego bukmachera codziennie rejestruje się sporo nowych osób.

etoto 3

Etoto – czy ma zezwolenie. Ranking które ma miejsce ?

Firma Etoto jest jednym z najdłużej działających na polskim rynku, legalnych bukmacherów. Firma ta rozpoczęła działalność w 2011 roku, więc posiada spore doświadczenie, które przekłada się na doskonałą jakość świadczonych usług. Oczywiście po wejściu w życie ustawy dotyczącej hazardu, firma ta uzyskała wszelkie niezbędne licencje i działa legalnie w naszym kraju.

Bardzo ważną zaletą firmy Etoto jest jej atrakcyjny bonus powitalny dostępny po rejestracji nowego konta gracza z kodem otrzymasz 100% depozytu do 400 zł. Ponadto stali gracze mogą liczyć na atrakcyjne bonusy od dwóch kolejnych depozytów (50% do kolejno 600 oraz 1000 zł). Ponadto maksymalny bonus od trzeciego depozytu wiąże się z otrzymaniem darmowego zakładu na 222 zł do wykorzystania w aplikacji mobilnej.

Oferta zakładów jest bardzo szeroka, a kursy są w większości przypadków opłacalne. Wielu klientów ceni sobie możliwość korzystania z wygodnej w obsłudze strony www oraz aplikacji mobilnej. Warty odnotowania jest wygodny kontakt z działem obsługi klienta, a także komfortowe, błyskawiczne i bezpieczne metody płatności.

fortuna 3

Fortuna bukmacher – jego licencja

Fortuna to firma, która pod obecną nazwą działa na rynku od 2012 roku, ale już od lat 90-tych XX wieku działała jako „Profesjonał”. Mamy więc do czynienia z doświadczoną marką, która wie jak zapewniać klientom ciekawe oferty oraz wysokiej jakości usługi z zakresu bukmacherki. Firma ta jest ceniona za sieć punktów stacjonarnych, wygodną aplikację mobilną oraz przejrzystą i dobrze działającą stronę internetową.

Jeśli chodzi o ciekawe bonusy przyciągające klientów to firma Fortuna zapewnia nowym graczom promocję w formie zakładów bez ryzyka do 600 zł. Dodatkowo oferowane są darmowe zakłady na sumę 30 zł. Warto też pamiętać o licznych promocjach specjalnych oraz bonusach dla stałych graczy korzystających z usług Fortuny.

Oferta tego bukmachera obejmuje mnóstwo atrakcyjnych kursów na zdarzenia zaliczane do wielu dyscyplin sportowych i dziedzin życia. Poza standardowymi zakładami przedmeczowymi, możliwe jest obstawianie różnych zdarzeń na żywo. W ten sposób możliwe jest reagowanie na wydarzenia na arenie sportowej i typowanie tak, aby zminimalizować straty lub zmaksymalizować zyski.

betclic 3

Betclic – polski bukmacher internetowy

Betclic to firma bukmacherska o sporym doświadczeniu na rynkach europejskich. Oczywiście przedsiębiorstwo to posiada licencję Ministerstwa Finansów, więc jego działalność na terenie naszego kraju jest oczywiście jak najbardziej legalna. Oznacza to, że zdobywanie nagród finansowych i ich wypłacanie u tego bukmachera jest zgodne z przepisami prawa, które obowiązują w Polsce.

Jeśli chodzi o oferty dla nowych graczy, Betclic zapewnia dostęp do darmowego zakładu do kwoty 200 zł. Należy po prostu postawić pierwszy kupon i w przypadku przegranej, otrzymuje się freebet o wartości stawki pierwszego kuponu (pomniejszony o podatek). Taki freebet należy postawić po minimalnym kursie 2.14. W przypadku wygranej, kwota pomniejszona o wartość freebetu trafia na konto gracza.

Wielu graczy docenia bezproblemowy kontakt z obsługą klienta. Godne uwagi są też różne sprawdzone, błyskawiczne oraz bezpieczne metody płatności. Dotyczy to zarówno depozytów, jak i wypłat. Gracze mogą liczyć na wiele interesujących ofert specjalnych, promocji czasowych i okolicznościowych, jak również na liczne konkursy i bonusy dla stałych graczy.

fuksiarz 3

Fuksiarz

W tym przypadku mamy do czynienia z dość młodą, legalną firmą bukmacherską, która pomimo dość skromnego doświadczenia, zyskała spore uznanie wśród szerokiego grona osób zainteresowanych typowaniem wydarzeń sportowych. Podstawową zaletą jest oczywiście bogata oferta zakładów. Do tego warto zwrócić uwagę na opcję „Early pay-out” pozwalającą na wcześniejsze rozliczanie kuponów.

Nowi klienci mogą liczyć na atrakcyjny bonus powitalny obejmujący cashback 50% do 500 zł. Poza tym godne uwagi są wysokie kursy proponowane w przypadku wielu wydarzeń sportowych, gier karcianych, sportach wirtualnych, itp. Dodatkowo mocną stroną Fuksiarza jest spora ilość wydarzeń znajdujących się w ofercie zakładów na żywo.

Prezentowana firma posiada licencję Ministerstwa Finansów, więc jest to legalny bukmacher, który nie posiada punktów stacjonarnych, ale dysponuje ciekawą stroną internetową oraz dobrze działającą aplikacją mobilną. To oznacza, że każdy ma dostęp do swoich ulubionych zakładów, niezależnie od czasu i miejsca.

forbet 3

ForBET

Firma forBET prowadzi legalną działalność bukmacherską na krajowym rynku od 2016 roku. Jest to operator zakładów bukmacherskich, w którym można więc zgodnie z krajowym prawem obstawiać różne wydarzenia oraz generować i wypłacać wygrane. Jednym z czynników mających wpływ na dużą popularność tej firmy jest przejrzysta i dobrze działająca strona internetowa oraz wygodna aplikacja na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android, dzięki której każdy może typować zakłady w dowolnym czasie i miejscu.

Gracze rejestrujący się z kodem promocyjnym gracze mają zapewniony pierwszy zakład bez ryzyka do 1200 zł. W przypadku drugiej wpłaty można liczyć na podwojenie takiego depozytu do kwoty 2080 zł. Ponadto firma forBET oferuje 30 pierwszych dni bez podatku. Innymi słowy wygrane są powiększane o 14%. To sprawia, że można dość szybko zbudować solidną pulę środków bez konieczności nadmiernego ryzykowania własnych pieniędzy.

Firma ta stale skupia swoją uwagę na udoskonalaniu swojej oferty. Jest ona bardzo szeroka i obejmuje różne dyscypliny sportowe. Wiele zdarzeń można obstawiać nie tylko w ofercie przedmeczowej, ale również w ramach zakładów na żywo. Jeśli chodzi o kursy to są one dostosowane do zmieniającej się sytuacji na rynku i nie są zaniżane.

totalbet glowna

Totalbet

Totalbet to firma bukmacherska działająca na krajowym rynku od 2018 roku. Klienci tego operatora mogą liczyć na atrakcyjny bonus powitalny, jak również na liczne promocje dla stałych graczy. Łączna wartość pakietów startowych to nawet 5230 zł. Gracze mogą otrzymać bonus od wpłaty do 5000 zł, a także zakład bez ryzyka do 200 zł. Ponadto warto zwrócić uwagę na darmowe typy bez depozytu do kwoty 30 zł. Jest to więc bardzo atrakcyjny zestaw powitalnych promocji, który słusznie cieszy się popularnością wśród wielu typerów.

Mówiąc o firmie Totalbet, warto pamiętać, że mamy do czynienia z bukmacherem, który proponuje zawieranie zakładów na wydarzenia w wielu dyscyplinach sportowych. Ponadto możliwe jest obstawianie e-sportu, sportów wirtualnych czy też wydarzeń w grach karcianych. Bogaty wybór zdarzeń idzie w parze ze starannie dobieranymi kursami.

Opisywana firma udostępnia swoje usługi drogą internetową. Jej strona internetowa jest przejrzysta i łatwa w obsłudze nawet dla początkujących graczy. Ponadto dostęp do usług tej firmy jest bardzo szeroki, dzięki aplikacji mobilnej na systemy iOS oraz Android.

lvbet 3

LVbet

Firma LVbet zapewnia swoim klientom dostęp do oferty bukmacherskiej, zarówno za pośrednictwem swoich punktów stacjonarnych, jak również strony internetowej i aplikacji mobilnej. Jest to bukmacher posiadający siedzibę w Katowicach, a jego działalność w Polsce jest w pełni legalna, dzięki uzyskanej licencji z Ministerstwa Finansów.

Oczywiście, podobnie jak w przypadku wielu innych operatorów zakładów bukmacherskich, firma LVBET przygotowała rozległy i atrakcyjny pakiet bonusowy zarówno dla nowych, jak i stałych klientów. Dzięki rejestracji nowego konta gracza z kodem bonusowym, możliwe jest otrzymanie bonusów o łącznej wartości 2040 zł. W skład pakietu wchodzi 100% od pierwszego depozytu do 500 zł, 50% od drugiej wpłaty do 600 zł oraz specjalny bonus z mnożnikiem od trzeciej wpłaty do nawet 900 zł. Ponadto firma oferuje darmowy zakład za samą rejestrację na 20 zł.

Wielu graczy docenia pakiet startowy, ale warto pamiętać o różnych promocjach okresowych i okolicznościowych oraz o bonusach dla stałych klientów. Bezpieczne płatności błyskawiczne, bezproblemowy kontakt oraz szeroka oferta zakładów po uczciwych kursach to kolejne atuty doceniane przez użytkowników strony lub aplikacji mobilnej LVBET.

pzbuk2

PZBuk

Pod nazwą PZBuk kryje się firma, która prowadzi legalną działalność bukmacherską w Polsce od 2018 roku. Jest to firma pochodzenia szwedzkiego, która wyróżnia się na krajowym rynku dość ciekawymi bonusami zarówno dla nowych, jak i stałych graczy. W przypadku bonusów powitalnych, pakiet obejmuje zakład bez ryzyka do 1000 zł, 25% bonusy od depozytu (do 250 zł, 350 zł oraz 400 zł przy kolejno drugiej, trzeciej i czwartej wpłacie). To oznacza, że z bonusów mogą cieszyć się również gracze posiadający pewne doświadczenie w tej firmie. Ponadto przy depozycie na minimalną kwotę 50 zł, klient otrzymuje darmowy zakład o wartości 23 zł. Stali gracze mogą też liczyć na inne ciekawe oferty i promocje, a także na program lojalnościowy, w którym za grę zbiera się punkty wymieniane później na ciekawe nagrody.

Rozległa oferta zakładów bukmacherskich obejmuje wiele popularnych, a także mniej popularnych dyscyplin sportu, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo ofertę uzupełniają zakłady e-sport. W wielu przypadkach istnieje możliwość typowania zakładów przedmeczowych, jak również na żywo, reagując na zmieniającą się sytuację w meczu, itp.

Firma zapewnia klientom dostęp do dość wygodnej w obsłudze strony internetowej. Jest ona responsywna, więc działa prawidłowo na komputerach oraz na urządzeniach mobilnych. Ponadto posiadacze smartfonów i tabletów z systemami iOS i Android mogą bez problemu pobrać aplikacje mobilną, która posiada wszystkie funkcjonalności standardowej strony.

betx 2

Betx

Firma Betx posiada dość skromne doświadczenie, jeśli chodzi o działalność na polskim rynku usług bukmacherskich. Mimo to udało jej się przygotować ciekawą ofertę, która jest atrakcyjna dla szerokiego grona początkujących, jak i bardziej zaawansowanych graczy. Przede wszystkim należy pamiętać, że jest to operator zakładów bukmacherskich, który działa na rynku zgodnie z polskim prawem. To z kolei oznacza, że zawieranie zakładów i wypłacanie wygranych jest w pełni legalne w firmie Betx. Uzyskała ona bowiem licencję Ministerstwa Finansów już w 2016 roku.

Jednym z elementów przyciągających szerokie grono klientów do firmy Betx jest z pewnością bogata oferta usługowa. Każdy gracz ma dostęp do wielu różnych typów zakładów obejmujących wiele dyscyplin sportu. Atutem jest to, że u prezentowanego bukmachera mogą grać miłośnicy najpopularniejszych, jak i mniej znanych dyscyplin. Ponadto wiele zakładów można obstawiać na żywo i skutecznie reagować swoimi typami na zmieniającą się sytuację podczas wydarzenia sportowego.

Dodatkowo klienci rejestrujący swoje nowe konta z kodem promocyjnym gracze mają dostęp do atrakcyjnych bonusów na start. Obejmują one cashback 70% od pierwszego depozytu (do 420 zł), darmowy zakład 50% od drugiego depozytu (do 300 zł) oraz cashback od trzeciego depozytu do 300 zł wraz z darmowym zakładem o wartości 80 zł. Z oferty tej mogą więc cieszyć się zarówno nowi gracze, jak również klienci posiadający swoje konta u tego bukmachera od pewnego czasu.

betcris 3

Betcris – czy to mocny gracz na rynku ?

Betcris to dość młoda firma, która działa w Polsce od 2021 roku. Mimo to przez około dwa lata działalności, udało jej się wypracować ugruntowaną pozycję na polskim rynku usług bukmacherskich. Oczywiście oferta tej firmy jest dostępna za pośrednictwem dwóch podstawowych kanałów. Pierwszym z nich jest dobrze uporządkowana, przejrzysta i łatwa w obsłudze strona internetowa. Drugi to oczywiście bardzo dobrze działająca aplikacja mobilna na urządzenia z systemami iOS oraz Android. To oznacza, że każdy klient może cieszyć się swoimi ulubionymi zakładami w dowolnym miejscu i czasie.

Firma Betcris oferuje swoim klientom wiele wygodnych i bezpiecznych metod płatności błyskawicznych. Zarówno depozyty, jak i wypłaty nie są obciążone żadnymi dodatkowymi prowizjami. Transakcji można dokonywać za pośrednictwem systemów, takich jak BLIK, Przelewy24, PayU oraz BlueMedia.

Nie bez znaczenia jest również oferta powitalna tego bukmachera, która obejmuje atrakcyjne bonusy od depozytów. W przypadku pierwszej wpłaty można liczyć na jej podwojenie do 400 zł. Drugi i trzeci depozyt oznaczają bonus w wysokości 50% wpłaty kolejno do 400 oraz 500 zł. Ofertę bonusową uzupełniają też dwa darmowe zakłady 50 + 50 zł. Z promocji tych można korzystać rejestrując konto gracza z kodem promocyjnym.

totolotek glowna

Totolotek – czy jest jakis kod promocyjny

Totolotek to uznana polska marka działająca od 1992 roku na polskim rynku zakładów bukmacherskich. Mocną stroną tej firmy są liczne kanały dostępu. Do niedawna były to punkty stacjonarne, ale obecnie zakłady w tej firmie można również obstawiać za pośrednictwem strony internetowej oraz aplikacji mobilnej. Oba te kanały dostępu są bardzo funkcjonalne i łatwe w obsłudze nawet dla początkujących użytkowników. Ponadto w przypadku chęci skorzystania z pomocy, można uzyskać wsparcie na czacie on-line.

Co prawda, firma ta nie posiada żadnych bonusów dla nowych graczy, ale za to stali klienci mogą liczyć na wiele ciekawych ofert. Miłośnicy obstawiania dużych kuponów mogą skorzystać na przykład z bonusu, w którym wygrane są powiększane o konkretny procent uzależniony od ilości zdarzeń na kuponie (zaliczane są zdarzenia o kursie 1,21 lub wyższym, więc warunki nie są trudne do spełnienia). Dodatkowo stali gracze mogą zbierać punkty lojalnościowe wymieniane na ciekawe nagrody i bonusy, a także korzystać z opcji wcześniejszego rozliczenia kuponu jeszcze przed zakończeniem wydarzenia.

Oczywiście firma ta posiada licencję Ministerstwa Finansów, więc mamy do czynienia z legalnym bukmacherem. Oferta zdarzeń i dyscyplin jest obszerna oraz obejmuje ona atrakcyjne kursy, które można dodatkowo podbijać na kuponach AKO. Nie bez znaczenia jest też fakt stosowania sprawdzonych i bezpiecznych metod płatności błyskawicznych.

gobet 3

Gobet – nowi bukmacherzy, czy to nowy gracz na rynku ?

Firma Gobet działa legalnie na polskim rynku od 2022 roku. Pomimo krótkiego stażu branżowego, bukmacher ten zaskarbił sobie sympatię wielu klientów, w szczególności dzięki atrakcyjnej ofercie bonusów powitalnych. Łącznie można otrzymać aż 930 zł w ramach cashbacku 130 zł, cashbacku 500 zł oraz bonusu od depozytu do 300 zł. Oczywiście otrzymane środki bonusowe należy odpowiednio obrócić, ale praktyka ta dotyczy wszystkich firm bukmacherswkich. W przypadku Gobet warunki obrotu nie są trudne do spełnienia, więc każdy może dość łatwo i bez ryzykowania własnych środków, zbudować spory bankroll.

Poza bonusami startowymi, firma ta oferuje wiele promocji, w tym podbijanie kursów na kuponach AKO (stopień podbicia zależy od ilości zdarzeń na kuponie – podobną promocję posiada Totolotek). Sama oferta zakładów jest zadowalająca i nie odbiega znacząco od ofert konkurencji. Każdy może więc obstawiać bardziej, jak i mniej popularne zdarzenia.

Serwis Gobet jest dostępny poprzez oficjalną stronę www, ale miłośnicy urządzeń mobilnych również będą zadowoleni. Firma posiada bowiem również wygodną w obsłudze i w pełni funkcjonalną aplikację mobilną na urządzenia iOS i Android. Dodatkowo atutem tego bukmachera jest bezproblemowy kontakt z obsługą klienta, a także szeroki wybór bezpiecznych metod płatności (dotyczy to zarówno depozytów, jak i wypłat).

O czym jeszcze warto pamiętać?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, legalna jest wyłącznie gra u bukmacherów, którzy płacą podatki w naszym kraju i posiadają licencję Ministerstwa Finansów. Wszystkie przedstawione wyżej firmy posiadają takie zezwolenie, więc obstawianie w nich zakładów oraz wypłacanie wygranych nie wiąże się z żadnymi nieprzyjemnymi konsekwencjami prawnymi.

Wybierając bukmachera, warto dokładnie zapoznać się z jego ofertą. Kuszące są atrakcyjne bonusy powitalne, w ramach których można uzyskać spore środki dodatkowe. Czasami jednak warunki ich obrotu są trudne do spełnienia i bardziej opłacalne może się okazać skorzystanie ze skromniejszych bonusów, które są z kolei łatwe do obrócenia albo w ogóle są pozbawione obowiązku obrotu.

Nie trzeba się martwić o uczciwość i wypłacalność legalnych bukmacherów działających w Polsce, ponieważ są oni kontrolowani przez Ministerstwo Finansów. Warto jednak zwrócić uwagę na oferowane metody płatności czy też formy kontaktu z klientami. Nie bez znaczenia są też różnego rodzaju rankingi, opinie oraz serwisy z ocenami wystawianymi przez graczy. Dzięki temu można łatwiej ustalić, który bukmacher będzie w stanie spełniać konkretne, nawet bardzo rygorystyczne wymagania.

Zakłady bukmacherskie w Polsce a ustawa hazardowa

Pierwsze wersja ustawy hazardowej weszła w życie 2009 roku, ale była ona bardzo niedoskonała, przez co w zasadzie nie odmieniła dotychczasowego rynku zakładów wzajemnych. Dopiero po 2012 roku zaczęły się realne zmiany objawiające się chociażby tym, że zagraniczni operatorzy zaczęli się stopniowo wycofywać z polskiego rynku. W 2012 roku wydano także pierwsze licencje dla polskich firm bukmacherskich. Sytuację ustabilizowała natomiast nowelizacja ustawy hazardowej z 2017 roku, kiedy to wprowadzono chociażby Rejestr Stron Blokowanych i podjęto bardziej radykalne kroki ku temu, aby wyeliminować udział zagranicznych firm bez licencji na polskim rynku. Oczywiście wiele firm wciąż stara się omijać te przepisy, aczkolwiek obowiązujące na ten moment prawo pozwala użytkownikom dość łatwo rozpoznać, którzy bukmacherzy są legalni w naszym kraju.

Gdzie można sprawdzić aktualną listę legalnych bukmacherów?

Jeśli chcesz się dowiedzieć, którzy legalni bukmacherzy 2023 działają na mocy licencji wydanej przez Ministerstwo Finansów, możesz odwiedzić oficjalną stronę rządową, na której dostępna jest lista legalnych podmiotów na rynku zakładów wzajemnych i gier hazardowych przez Internet. Znajdziesz tu pełną nazwę firmy, adres jej siedziby, stronę internetową, a także informacje o licencjach wydanych na punkty naziemne oraz na zakłady wzajemne online. Lista ta jest na bieżąco aktualizowana. Często trafiają na nią podmioty, które jeszcze nie rozpoczęły swojej działalności w naszym kraju, przez co gracze w wyprzedzaniem wiedzą, że zapowiada się kolejny debiut.

Jakie wymagania muszą spełniać legalni bukmacherzy?

Legalni bukmacherzy 2023 muszą spełniać szereg wymogów prawnych. Ich siedziba (lub siedziba polskiej filii) musi być zarejestrowana w Polsce, a minimalny kapitał zakładowy do uruchomienia takiej działalności wynosi obecnie 2 miliony złotych. Legalni bukmacherzy muszą także rozliczać się z podatków, a mianowicie – z 12% podatku od stawki każdego zakładu oraz z 10% podatku od wygranych powyżej 2280 zł. W większości przypadków podatki są finansowane z kieszeni klientów, ale to bukmacher odpowiada za rozliczenie się z urzędem skarbowym. Dzięki temu, gracze korzystający z usług legalnych bukmacherów nie mają dodatkowych zobowiązań wobec fiskusa.

Legalni bukmacherzy są zobowiązani do weryfikowania tożsamości swoich klientów oraz do przestrzegania polityki prywatności i założeń RODO. Bardzo istotne są także przepisy związane z odpowiedzialną grą, które narzucają na bukmachera liczne ograniczenia i obowiązki, których celem jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia uzależnienia od hazardu u graczy. Mocno ograniczona są także narzędzia marketingowe, z pomocą których legalni bukmacherzy 2023 mogą reklamować swoją działalność w naszym kraju.

Czy lista legalnych bukmacherów może się wydłużyć?

Jak najbardziej tak! Choć legalni bukmacherzy 2023 raczej nie powinni poszerzyć swojego grona do końca tego roku, to wiele wskazuje na to, że lista może zmienić się w roku 2024. Obecnie także firmy zagraniczne po spełnieniu określonych warunków mogą ubiegać się o przyznanie licencji Ministra Finansów pozwalającej na działalność bukmacherską w Polsce. I wiemy, że kilka firm wciąż jest zainteresowanych pozyskaniem takiej licencji. To, jak dynamicznie zmienia się lista najlepiej ukazuje fakt, że pod koniec 2016 roku w Polsce działało zaledwie 7 firm bukmacherskich, a obecnie, lista podmiotów z wydaną licencją zawiera 21 pozycji. Warto jednak nadmienić, że lista może się także skurczyć. Działalność zakończyły do tej pory 3 firmy, które dysponowały licencją.

Jakie konsekwencje grożą za u nielegalnych operatorów?

Omawiając legalne zakłady bukmacherskie w Polsce warto powiedzieć kilka słów o tym, co grozi za korzystanie z usług zagranicznych operatorów. A warto mieć na uwadze to, że zagraniczne firmy wciąż starają się obchodzić przepisy obowiązujące w naszym kraju, przez co gracze przypadkowo mogą natrafić na strony zagranicznych firm. Mylące jest również to, że są one dostępne po polsku. W takich sytuacjach warto zwrócić uwagę na domenę. Pamiętaj, że legalni bukmacherzy 2023 działają wyłącznie na domenie .pl. Za obstawianie zakładów u operatorów bez licencji grozi wysoka grzywka w wysokości nawet kilkuset tysięcy złotych.

Legalni bukmacherzy 2023 – jak obecnie kształtuje się rynek?

Na ten moment lista legalnych bukmacherów obejmuje 8 podmiotów z licencją na urządzanie zakładów wzajemnych w punktach naziemnych oraz 21 podmiotów z licencją na świadczenie usług także przez Internet. Gracze mają zatem całkiem spory wybór. Plusem jest to, że stale wzrasta konkurencja na polskim rynku bukmacherskim, a w efekcie bukmacherzy muszą walczyć o nowych klientów poprzez atrakcyjne bonusy i promocje, ale również przy pomocy nowoczesnych funkcji oraz innowacyjnych rozwiązań. Taki stan rzeczy jest zatem korzystny dla graczy, którzy mogą liczyć na lepsze warunki do obstawiania zakładów bukmacherskich.